není snadná, ale s Mapou a Průvodcem se neztratíš :-)

Diagnóza: svalnatý snílek

13. 9. 2017 20:47

Na letošní pěší pouť jsem vyrazila s několika důležitými úmysly, přičemž se během putování vykrystalizoval nejpalčivější z nic - kdo jsem já? ... jedno dopoledne, kdy jsme se modlili rozjímavý růženec s texty z brožurky Do boje s růžencem od Štěpána Smolena, přišla překvapivě náhlá a přesná odpověď.

Jsem svalnatý snílek. 


Do boje s růžencem

zdroj: obalkyknih.cz

Co to znamená? Ve zmiňované brožurce každému desátku předchází text, ve kterém se mluví o protivníkovi, který nám může křížit cestu k Bohu. Jenže tím protivníkem není nikdo jiný, než my sami, resp. určitá část našeho já, která svými postoji či chováním odvrací náš pohled od Boha. V jednom z těch textů se mluvilo o protivníkovi jménem Svalovec. Je silný, ukazuje svaly, což nemusí být nutně špatně, ale jde o to, že Bůh nás chce vidět celé - i s našimi slzami, s našimi slabostmi, čehož Svalovec není schopný, takovému pohledu se brání. Myslí si, že všechno zvládne sám, že to ustojí, že pomoc nepřijde. Přitom by stačilo si přiznat, že jsem i citlivý slabý jedinec, který potřebuje pomoc. A nejen sobě to přiznat, ale především to vyznat před Bohem a cele se mu odevzdat. Aneb jak radí Smolen - zbraní je pokora

Před jiným desátkem se mluvilo o Snílkovi. Je stále myšlenkami někde pryč - v budoucnosti, v minulosti, ve snách, v představách "cobykdyby", a tak mu skutečný život protéká mezi prsty a kapky drahocenného času zůstávají neproměněny. Není schopný se radovat z přítomného, vidět své reálné možnosti, chopit se příležitosti (ach, jak dobře to znám!) neustále jen sní, jak to mohlo/mělo být a jak by to mohlo být...). Proti tomuto protivníkovi je zbraní přítomný okamžik

 

"Přítomný okamžik" - dlouhou dobu pro mě toto sousloví mělo příchuť "zbožné fráze", ale začínám si uvědomovat vážnost jeho obsahu. Přítomnost - každé jedno malé rozhodnutí, jeden malý krůček dopředu. Kéž by se mi více dařilo žít svoji přítomnost s Bohem, cítit, že nejsem sama, že nemusím spát, ale můžu se probudit a vykročit po boku Bojovníka, který mi pomůže dobojovat všechny moje zápasy, pokud mu je s důvěrou odevzdám. 

 

Sdílet

Komentáře

Terka-8-8 no, tak hlavně že my svalnatí snílci držíme pohromadě :D

kacarovi3 I já dostal tuto knížečku na pouti a jsem ti vděčný za tvé postřehy.Mám s Růžencem problém,když jsem sám.Snad snílek zvítězí v přítomnosti nad svalovcem.U mužů je svalovec velmi silný,zadupává modlitbu růžence,vysmívá se jí,že je to ztráta času,vhodný jen pro báby modlářky.Mám tu rozjímavý růženec od otce Penáze.Je dobrou zbraní proti svalovci.Právě se chystám tuto knížečku od Štěpána Smolena studovat a pokusím se vše uvádět do praxe.Vím,že protivníkem bude duchovní lenost,svalovec i snílek,možná i závislost na soc.síti.Přes to ten boj začnu. Pavel.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio